Tanulmányok a Hegedűs-Csáky Zsinagógáról

2023. január végén A Hegedüs Gyula utcai Zsinagóga Körzet és a 100 éves Hegedüs Gyula utcai Zsinagógáért Alapítvány vezetői megállapodtak a Holocaust Dokumentációs Központ és Emlékgyűjtemény vezetőivel abban, hogy a Központ szakmai irányításával összegyűjtik és hozzáférhetővé teszik a Zsinagóga és annak közössége elmúlt több mint 110 éves történetének emlékeit. Ehhez mélyinterjúkat készítenek azokkal a hívekkel, akik saját vagy felmenőik tapasztalatai, emlékei információt jelentenek a zsinagóga és közössége működésével kapcsolatban. Levéltári, könyvtári és más írásos forrásokat felkutatnak. Mindezek alapján tanulmányokat készítenek. Ezeket egy kötetben közzéteszik.

Tervezett határidők:

A kiadvány bemutatása: 2024.11.30. A könyvbemutató helye: az Alapítvány és a Templomkörzet székhelye, a Zsinagóga (1136 Budapest, Hegedüs Gyula utca 3.)

Konferencia megszervezése az anyagok bemutatására: 2024. 06.30-ig. A konferencia helye: a HDKE székhelye (Budapest, Páva utca 8.)

Közzétéve:
Hírek kategóriába sorolva