SZJA 1%

„Nemzedékről nemzedékre”

Tisztelt Támogatóink, Tisztelt Vállalkozások!

Ebben az időszakban azokhoz kívánunk szólni, akik még nem döntöttek arról, hogy 2024-ben mely regisztrált civil szervezet részére kívánják felajánlani személyi jövedelemadójuk 1%-át.

Megköszönve minden támogatónk felajánlását, akik a 2023. évben Alapítványunk javára rendelkeztek, kérjük korábbi támogatóink és minden olyan vállalkozást és magánszemélyt, aki egyetért Alapítványunk alábbi céljaival, hogy támogasson minket a 2024-es évben és ajánlja felszemélyi jövedeleadójának 1 százalékát Alapítványunk javára.

Rendelkezni lehet a személyi jövedelemadó 1%-áról legkésőbb 2024. május 21-ig az SzJA-bevallástól függetlenül is.

Alapítványunk adószáma: 18298998-1-41

Alapítványunk céljai elérése érdekében az alábbi közhasznú tevékenységeket folytatja:

• nevelés és oktatás, képességfejlesztés,
  • kulturális tevékenység,
  • szociális tevékenység.

A fenti céljaink kapcsán az alábbi konkrét projektek megvalósítása van már folyamatban a korábbi támogatásoknak köszönhetően, illetve további támogatások gyűjtésével az alábbi terveinket szeretnénk megvalósítani, melyhez az 1% felajánlásával Ön hozzá tud járulni:

– fiatalok bevonása zsinagógánk életébe, illetve a zsidó közéletbe,

– a rászorultakról való gondoskodás és az idősek segítése

Alapítványunk tevékenységéről részletesebb honlapunkon, azaz a https://hegedusalapitvany.hu/ oldalon tájékozódhat, bármely kérdés esetén pedig a csakyalapitvany@gmail.com email címre küldheti el nekünk.

Technikai tudnivalók az SZJA 1 %-ának felajánlásához:

Nem kötelező az EGYSZA lap használata, de az alábbi formai feltételeknek meg kell felelnie:

• a rendelkező személy adóazonosító jele szerepeljen a borítékon vagy/és a nyilatkozaton
  • A 100 éves Hegedüs Gyula utcai Zsinagógáért Alapítvány adószámát: 18298998-1-41 olvashatóan tartalmazza (az 22EGYSZA nyomtatványon a kedvezményezett adószáma rovatban)

Az SzJA 1%-áról – függetlenül az szja-bevallás módjától – a bevallással együtt vagy külön is lehet rendelkezni.

A nyilatkozat legegyszerűbben elektronikusan nyújtható be (az e-SZJA webes felületen, az ÁNYK-ban az EGYSZA lapot kitöltve vagy a 22EGYSZA nyomtatvány kitöltésével.)

vagy

Papíralapon benyújthatópostán keresztül, vagy személyesen, illetve meghatalmazott által, lezárt borítékban a NAV ügyfélszolgálatain. Lehetséges úgy is, hogy a munkáltatónak adja le egy lezárt borítékban.

a személyijövedelemadó-bevallással együtt, annak EGYSZA lapját is kitöltve,

Ha a nyilatkozatokat eseti meghatalmazott nyújtja be, csatolni kell a meghatalmazást is.

A 2024. május 21-i határidő jogvesztő. Ez azt jelenti, hogy ha valaki május 21. után rendelkezik befizetett személyi jövedelemadója 1%-áról, a rendelkezés érvénytelen,

A civil kedvezményezettek javára évenként kell rendelkezni, mivel ezeket a felajánlásokat csak egy alkalommal, a rendelkezés évében veheti figyelembe a NAV.

Így Alapítványunk részére történő felajánlás esetében évente kell nyilatkozni, tehát nem elegendő, hogy az elmúlt években Ön már nyilatkozott a NAV felé.

Az szja 1%-áról Ön dönthet úgy, hogy a NAV közölje nevét és elérhetőségét a megjelölt civil kedvezményezettel. Ezeknek az adatoknak a megadása és az adatkezelési hozzájárulás önkéntes, tehát nem feltétele az érvényes rendelkezésnek.

Jövő év januárjától a rendelkező a NAV honlapján azt is megtekintheti, hogy az Alapítványunk részesült-e a felajánlott összegből. Ha elektronikus tárhelye is van, a NAV elektronikusan is tájékoztatja a felajánlott összeg kiutalásáról.

A fentiek mellett lehetőségük van az Alapítvány támogatására átutalás formájában is.
Számlaszámunk: 11713005-20607867

Tisztelettel